Karhukopla etsii juniorivastaavaa!

10.7.2020

Säkylän Karhukopla ry hakee osa-aikaista juniorivastaavaa kehittämään seuramme junioritoimintaa 17. elokuuta alkaen kaudelle 2020-21. Karhukopla on säkyläläinen salibandyseura, jonka keskiössä on tarjota sekä aikuis- että juniori-ikäisille pelaajille mahdollisuus salibandyn harrastamiseen Pyhäjärviseudun alueella.

Juniorivastaavan ensisijaisiin tehtäviin kuuluu seuran junioripuolen urheilutoiminnan organisointi ja kehittäminen. Juniorivastaava toimii yhteistyössä juniorivalmentajien kanssa tukemalla ja jakamalla osaamistaan seuran valmentajille. lisäksi juniorivastaava vastaa mm. seuran juniorileirien, -turnausten sekä koulutusten toteuttamisista mahdollisuuksien mukaan. 

Tarkemmin juniorivastaavan työhön kuuluvia tehtäviä räätälöidä henkilön osaamisen ja koulutuksen mukaan. Työtunneista voidaan myös sopia erikseen juniorivastaavan kanssa. 

Seura odottaa juniorivastaavalta oma-aloitteista, aktiivista ja positiivista asennetta sekä ideoita Karhukoplan junioritoiminnan kehittämiseksi.

Hakemus ja CV pyydetään lähettämään 31. heinäkuuta mennessä. Sähköpostin otsikoksi "Karhukoplan juniorivastaava".

Hakemus ja CV sekä lisätiedot:

Jussi Reko: 0504678602, sähköposti: jussireko@outlook.com.
Jarkko Tuominen: 0504127214, sähköposti: jtu2@luukku.com.